Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centras

Išsipildžiusios vaikų svajonės

Marija KALVAITĖ

Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centras dalyvauja projekte „Vaikų svajonės“.Rajono socialinių darbuotojų surinktoms 160 vaikų, augančių socialinės rizikos šeimose, užrašytoms svajonėms išsipildyti padėjo geros valios žmonės. Daugiau kaip 100 rajono savivaldybėje gyvenančių vaikų džiaugiasi gavę dovanų - išsvajotą dviratį, knygų, papūgėlę, paspirtuką ar žaislų.

Vaikų norai – tinklapyje

- Antrus metus vykdomo projekto „Vaikų svajonės“ tikslas – pasirūpinti socialinės rizikos šeimose augančiais vaikais, kurie nėra dalyvavę kituose socialiniuose projektuose ar akcijose, kurie negauna kalėdinių dovanų, negali įsigyti vertingesnių daiktų, - sakė Parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centro direktorė Rita Vilimaitė. -Į šį projektą įsijungėme, norėdami suteikti vaikams džiaugsmo,parodyti, kad ir jų kalėdinės svajonės gali išsipildyti.
Tinklapyje publikuotas 2 –14 metų vaikų, augančių socialinės rizikos šeimose, svajones buvo galima įgyvendinti asmeniškai, pasirinkus norą ir susitikus su vaiku arba paaukoti reikiamą pinigų sumą į tuo vaiku besirūpinančio centro sąskaitą. Praėjusiais metais projektas buvo vykdytas tik Vilniuje, šiemet projekto rengėjams pakvietus jame dalyvauti ir kitus miestus bei rajonus, prisijungė dar dešimties miestų bei rajonų savivaldybes.

Gerų žmonių atsirado

„Norėčiau dviračio, kad galėčiau važinėti pas draugus“ - tokią kalėdinę dovaną gauti svajojo devynmetis Mindaugas iš Šaukoto seniūnijos, o vienuolikmečio Valdo svajonė – papūgėlė. Trys Šiaulėnuose gyvenantys vaikai norėjo spalvingų pasakų knygų. Kiti savo svajonėse matė meškiukus, lėlės, drabužėlius, kompiuterius, keliones į žirgyną.

Dauguma žemiškų vaikų svajonių išsipildė – Valdas gavo išsvajotą papūgėlę su narveliu, Valentas – rašomąjį stalą, Austėja – dviratį.

Į kvietimą išpildyti vaikų svajones atsiliepė Amerikoje, Italijoje, Anglijoje, Airijoje gyvenantys lietuviai, netgi užsienietis iš Liuksemburgo pasisiūlė savo dovanėle pradžiuginti radviliškiečių vaikus. Kaip visada neliko abejingi Antanas ir Nijolė Čepononiai, nupirkę triratuką ir paspirtuką, Almos Adamkienės fondas, „Panelės“ redakcija, Audronė Beresnevičienė iš Sidabravo, Sandra Mikalauskienė, Mireta Banaitienė, Lena Skriptienė, Labdaros ir paramos fondas „Mažutėliai“, Ignas iš TV laidos „Labas rytas“ ir dar daug kitų žmonių, kurie nenorėjo nurodyti savo pavardžių. Liko neišpildytos tik labai brangiai kainuojančios svajonės – kompiuteriai.

Visas pageidautas kalėdines dovanas Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centro darbuotojai nuvežė į namus ir įteikė vaikams, o tie, kurių svajonės liko neišpildytos, gavo po maišelį saldainių.
Parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centro socialinės darbuotojos Žydrūnė Plungienė ir Justina Koriznaitė palaikė ryšį su žmonėmis, norinčiais išpildyti Radviliškio  krašte gyvenančių vaikų svajones bei organizavo dovanų pirkimą ir įteikimą vaikams.

2009 metais gimusių vaikų mamų forumas „Šiaulietės“, kurio narė yra ir Sidabravo seniūnijoje dirbanti Centro socialinė darbuotoja Lina Ananjevienė, moterys prikepė tortų ir atvežė Sidabravo seniūnijoje gyvenantiems socialinės rizikos šeimų vaikams.

Atgal