Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centras

Dalintasi gerumu ir širdies šiluma

Marija KALVAITĖ

Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centras surengė kalėdinę akciją „Dalinkimės gerumu ir šiluma“, kurios metu lankyti vieniši vyresnio amžiaus ar pasiligoję žmonės, jiems įteikti Gražinos pagrindinės mokyklos  pradinukų rankomis pagaminti kalėdiniai atvirukai, linkėta sveikatos ir optimizmo.

Kalėdinę dainą – į namus

Gražinos pagrindinės mokyklos mokyklos III A klasės mokiniai tą gruodžio rytmetį jautėsi tokie svarbūs, jiems patikėta aplankyti penkias  vienišas moteris, nunešti joms ne tik šventinius palinkėjimus, įteikti atvirukus, bet ir kalėdinę dainą. Mokinukai kartu su savo mokytoja Daina Janušoniene, Parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centro direktore Rita Vilimaite, vyriausiąją socialine darbuotoja Žydrūne Plungiene patraukė miesto gatvėmis.
Savo namų duris visam pulkui mokinių svetingai atvėrė sudėtingą gyvenimo kelią nuėjusi Vanda Ivoškaitė, kuri su ašaromis akyse klausėsi vaikiško palinkėjimo, linksmos dainelės. Sunku pasakyti, ką priminė jai vaikų balsai – savąją nelengvą vaikystę, neramius metus, netektis ar baltą, pusnyse paskendusią kaimo sodybą žvaigždėtą Kūčių naktį.

Maloniai trečiokus pasitiko, jau šventiškai savąjį būstą pasipuošusi Elena Norkevičienė, kuriai taip pat nuskambėjo dainelė, dalintos vaikiškos šypsenos ir palinkėjimai.

Vaikus maloniai priėmė visai neseniai skaudžią netektį patyrusi - vyrą palaidojusi Elena Buškienė, ir negalios namuose įkalinta Vilma Laucienė.

Į akciją „Dalinkimės gerumu ir šiluma“ įsijungė ir Vaižganto gimnazijos bei Vaižganto pagrindinės mokyklos mokiniai, kurie aplankė devyniolika vienišų žmonių, atnešė į jų namus ne tik nunertus baltus angelėlius ,atvirukus su šventiniais palinkėjimais, bet ir savo širdies šilumą, šventinę nuotaiką.

Kaip sakė Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centro direktorė R. Vilimaitė, kitais metais į šią akciją, kurios tikslas atkreipti dėmesį į vienišus žmones, kuriems dėmesio ir pagalbos reikia ne tik per Kalėdas, manoma įtraukti ir kaimo mokyklų mokinius.

Kad nebūtų vieniši

Nemažai vienišų žmonių ir mieste, ir kaimuose – 230- čiai nuobodžias dienas praskaidrina juos lankantys socialiniai darbuotojai, pagelbstintys namų ruošos darbuose, pristatantys maisto produktų .Stengiamasi, kad senyvi vieniši žmonės kuo ilgiau pasiliktų savo aplinkoje, savuose namuose gyventų pilnavertį gyvenimą.

Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centre veikianti Paramos šeimai tarnyba teikia bendrąsias ir socialinės priežiūros paslaugas, Vaikų dienos centras –  socialinės priežiūros paslaugas dienos metu, Krizių centre teikiama socialinė ir psichologinė pagalba, suteikiama laikina nakvynė šeimoje patyrusiems smurtą, netekusiems namų po gaisro ar stichinių nelaimių ir kitais atvejais.

Centro darbuotojai stengiasi ne tik teikti socialines paslaugas, tenkinti žmonių gyvybinius poreikius, bet ir sudaryti žmogaus orumą nežeminančias gyvenimo sąlygas, kai jis pats to nepajėgia padaryti.

Atgal

Mūsų svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jeigu sutinkate su slapukų naudojimu, spauskite „Sutinku“ ir toliau naudokitės svetaine. Mūsų Privatumo politiką rasite čia . Sutinku