Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centras

Mažieji svečiai domėjosi policijos pareigūnų darbu

Liepos 7 d. Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Radviliškio rajono policijos komisariatas sulaukė svečių - čia apsilankė Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centro Vaikų dienos centro „Ąžuoliukas" vaikai.

Pastaraisiais metais, ypač jaunimo tarpe, vyksta tradicinių vertybių kaita. Dėl minėtos priežasties visuomenėje pripažintos asocialios normos tampa socialiai priimtinomis. Besikeičianti tradicinė vertybių sistema kelią pavojų jaunimui, susidaro palankesnė terpė nusikalstamoms veikoms vykdyti. Siekiant išvengti šio neigiamo reiškinio formavimosi, nusikaltimų prevenciją vykdančios institucijų pareigūnai dažniau vis organizuoja susitikimus su paaugliais.

Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centro Vaikų dienos centro „Ąžuoliukas" vaikai buvo supažindinti su policijos komisariato struktūra, kasdieniu komisariato darbuotojų darbu, pagrindinėmis veiklomis - viešosios ir kriminalinės policijos atliekamomis funkcijomis. Kad svečiams komisariate nepabostų, jiems buvo surengta ekskursija. Operatyvaus valdymo grupėje vaikai smalsiai apžiūrėjo vaizdo stebėjimo sistemą, kuria naudojantis, pareigūnai gali stebėti miestą, neišeidami iš komisariato patalpų. Jie buvo supažindinti su šio padalinio veikla, paaiškinta, kad šio padalinio pareigūnai užtikrina policijos pajėgų operatyvų reagavimą į gaunamą informaciją apie įvykius ir nusikaltimus, organizuoja operatyvinės grupės išvykimą į įvykio vietą. Vaikams buvo suteikta galimybė apžiūrėti Patrulių būrio automobilius, susipažindinti su specialiosiomis policijos priemonėmis, amunicija. Mažieji svečiai aktyviai diskutavo tarpusavyje, kartu su pareigūnais modeliavo saugaus eismo situacijas ir samprotavo, kaip pasielgti vienu ar kitu atveju, pasakojo savo problemas. Siekiant maksimaliai efektyviai išnaudoti susitikimo laiką, pareigūnai vaikams priminė saugaus elgesio gatvėje principus, diskutavo apie atsakomybę už įvairias nusikalstamas veikas, viešosios tvarkos pažeidimus. Itin didelis dėmesys buvo skirtas įžeidimų ir šmeižto interneto erdvėje temai bei patyčioms. Vaikai buvo supažindinti su atsakomybe už teisės pažeidimus, susijusius su neteisėta narkotinių ar psichotropinių medžiagų apyvarta.
 
Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato informacija 

Atgal

Mūsų svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jeigu sutinkate su slapukų naudojimu, spauskite „Sutinku“ ir toliau naudokitės svetaine. Mūsų Privatumo politiką rasite čia . Sutinku