Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centras

Mano svajonių darbas

Pasaulyje yra daugybė skirtingų profesijų. Vaikai spontaniškai domisi savo, kaip būsimo darbuotojo ateitimi, žaidžia žaidimus, kuriuose atlieka vienokius ar kitokius profesinius vaidmenis, o suaugę turime jiems padėti, pradėdami pokalbį apie tai, kokius darbus ir kodėl žmonės dirba, kuo jie norėtų būti užaugę, nes taip stimuliuojama vaiko fantazija, skatinamas smalsumas, aktyvinamas klausinėjimas, domėjimasis įvairiomis profesijomis, tolimesnio mokymosi bei tikslo siekimo galimybės.
 
 

Visą savaitę vaikų dienos centro „Gandriukas" vaikai buvo supažindinami su įvairiomis profesijomis. Vaikai vienas su kitu dalijosi savo svajonėmis, kūrė (t.y. karpė, klijavo, piešė) individualius, savitus darbelius apie savo ateities lūkesčius, o turiningiausia diena - pažintinė išvyka į žemės ūkio technika prekiaujančią įmonę „Auridaną" Šios išvykos metu vaikai susipažino su šios įmonės veikla, dirbtuvių vedėjas Algirdas Barkauskas vaikus susipažino su gausybe įvairiausios technikos, papasakojo kam ji naudojama ir kokias funkcijas atlieka, o didžiausiam vaikų smalsumui patenkinti nors trumpam leido patiems pasijusti įvairiausios galingos technikos vairuotojais. Kuo didžiausios sėkmės palinkėjo ir saldumynais pavaišino bei nupiešti piešinį apie įmonę paprašė įmonės direktorė Dana Gaidžiūnienė.

 

Bendradarbiavimas, susitikimai su įvairių profesijų atstovais, patirti įspūdžiai bei ieškojimai skatina vaikus domėtis viskuo, ko gali prireikti ateityje.

 

Informaciją parengė: RPBSPC Pakiršinio Vaikų dienos centro socialinė darbuotoja A. Utkienė

Atgal