Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centras

Per kūrybinę patirtį – tobulumo link

Gyvendami veiklioje aplinkoje kaskart didiname savo pačių tempą bei poreikius. Nauji pokyčiai įvairiose srityse, inovacijų bei priemonių gausa šiandien keičia viena kitą, tad neabejodami galime džiaugtis, kad šiandien turime galimybes ir platų spektrą įvairiausių priemonių vaikų gebėjimų tobulinimui.
 
 
 
Norint padėti atsiskleisti kiekvieno vaiko talentams bei gebėjimams, vaikų dienos centras „Gandriukas" pasirinko nelengvą kelią, iš darbuotojų reikalaujančio individualaus požiūrio į kiekvieno vaiko unikalumą, kurį lemia skirtingas paveldimumas, bendravimo patirčių įvairovė bei aplinkos poveikis. Individualiam požiūriui puoselėti „Gandriuko" darbuotojos savo darbe analizuoja, parenka užduotis, priemones pagal vaikų gebėjimus, amžių ir net nuotaikas. Visi darbeliai vienaip ar kitaip tampriai siejami su įvairiausiomis temomis: kalendorinėmis šventėmis, vaikų gimtadieniais, metų laikais, istoriniais įvykiais ir t.t. Vieniems greičiau pavyksta karpyti ir klijuoti, kitiems - piešti ir spalvinti, tretiems - dar kitaip. Šios idėjos įkvepia ugdytinius kurti individualiai, nekopijuojant, pasitelkus tik savo vaizduotę, nes nėra dviejų vienodų asmenybių, kurių samoningumo galios būtų identiškos. Negalima laukti, kol kažkas kitas padarys už tave. Reikia įdėti kuo daugiau pastangų, kiekvienam, be išimties. Panaudojant vaiko stipriąsias puses atveriamos durys silpnesnių vaiko gebėjimų sustiprinimui. Taip atrandame kiekvieno vaiko individualumą. Savarankiškai veikiant atsiskleidžia vaikų pomėgiai, talentai, sugebėjimai, kuriuos vaikai gali pritaikyti ne tik dienos centre, bet kuo daugiau išbandyti ir artimoje aplinkoje. 
 
 
 
Kūrybinis procesas stiprina savo vertės suvokimą, mažina įtampą - kiekvienas vaikas gali jaustis svarbus ir lygiavertis, plėtojamos pažintinės vaiko galimybės, sužadinama vaizduotė, keičiasi nepageidaujamas elgesys, skatinamas bendravimas ir bendradarbiavimas grupėje.
 
 
 
Informaciją parengė: RPBSPC Pakiršinio VDC socialinio darbuotojo padėjėja Alma Bagdonienė

Atgal