Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centras

VDC „Ąžuoliukas“ atsisveikino su žiema

Užgavėnės - labai sena šventė žinoma visoje Europoje, kurios metu rengiamas karnavalas ir triukšmingai atsisveikinama su žiema bei prišaukiamas pavasaris. RPBSPC Vaikų dienos centro „Ąžuoliukas" lankytojai kiekvienais metais be galo laukia šios šventės ir kruopščiai jai ruošiasi iš anksto: vaikai gamino kaukes, galvojo kokiu Užgavėnių personažu persirengs, mokėsi įvairių žaidimų ir šokių.
 
Senovėje žmonės manė, jog žiemą reikia varyti iš mūsų krašto, kitaip ji neišeis, todėl VDC „Ąžuoliukas" vaikai, persirengę Užgavėnių kostiumais, pasipuošę pačių darytomis kaukėmis, kad atrodytų juokingai ir baisiai, patraukė gąsdinti žiemos. Su dainom, skanduotėmis, šokiais ir puikia nuotaika, vaikai aplankė kiekvieną centro kabinetą bei šalia dirbančias įstaigas, užkrėsdami visus aplinkinius pavasarišku džiaugsmu, sukeldami kiekvienam darbuotojui teigiamas emocijas ir primindami apie gražią Užgavėnių tradiciją. 
 
 
 
Nepamirštas ir svarbiausias Užgavėnių patiekalas - blynai. Vaikai prikepė daug mielinių blynų - sočiai privalgė patys ir pavaišino kitus.
 
 
 
VDC „Ąžuoliukas" lankytojai žiemą išvijo, nors ji ir buvo graži, bet laikas užleisti vietą pavasariui!
 

 

Informaciją parengė:
RPBSPC VDC „Ąžuoliukas" socialinės darbuotojos Jelena Vyšniauskienė ir Inga Ragauskaitė

 

Atgal