Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centras

Mokomės nesityčioti

Daugelis iš mūsų net nesusimąsto kokią žalą daro patyčios. Šis reiškinys paliečia kiekvieną, tik skirtingai kiekvienas tai išgyvena. Tyčiojasi ne tik vaikai, paaugliai bet ir suaugusieji, kompensuodami savo baimes, nerimą, nesaugumą bei pavydą. Nepaisant žmonių išminties ir teisės aktų, patyčios ne tik, kad neišnyko, bet šis reiškinys labai paplitęs šiandienos visuomenėje. 
 
 
 
Siekiant sukurti saugiasnę aplinką, užkirsti kelią priekabiavimui ir patyčioms dienos centro „Gandriukas" darbuotojos neliko abejingos „Vaikų linijos" inicijuotos kampanijos „Be patyčių" iniciatyvai, kad atkreipti dėmesį į patyčių problemos svarbą bei išmokti atpažinti bei netoleruoti patyčių.
 
 
 
Visą savaitę vyko kryptingos veiklos: vaikai piešė, žaidė žaidimus, kalbėjo ir diskutavo patyčių temomis: „Ką daryti, jei tave užgaulioja ar iš tavęs tyčiojasi", „Kaip elgtis, kai matai, kaip skriaudžiami kiti?", „Kaip pasakyti „ne" ir nesusipykti", žiūrėjo ir analizavo kino filmą „Gerumo stebuklas". Vaizdinė medžiaga visuomet yra lengviau įsisavinama, todėl ir atvykusi Šiaulių apskrities Radviliškio rajono policijos komisariato vyresnioji tyrėja Ilona Sernovienė buvo pasiruošusi vaizdinės medžiagos apie patyčias. 
 
 
 
Pareigūnė ne tik skaitė paskaitą apie vaikų ir tėvų teisinę atsakomybę, bet paaiškino ir apie patyčių priežastis, kurios gali būti pačios įvairiausios: vieni tyčiojasi, nes nori pasirodyti „kietesni", kiti, kad patys kadaise yra patyrę patyčias. Pareigūnė smulkiai ir nuosekliai apibūdino patyčių pasireiškimo formas: nuo sudavimas iki užgaulaus turinio žinučių. Buvo rodomi ir aptariami mokomieji filmukai. Vaikams dar kartą buvo paaiškinta, kad patyčios yra netinkamas ir nedraugiškas elgesys. Pasiklausyti kompetetingos specialialistės patarimų ir pasidalinti savo mintimis, dienos centro darbuotojų kvietimu, mielai sutiko ir Pakiršinio darželio-mokyklos mokytojos su savo ugdytiniais.
 
 
 
Gerų žodžių, kilnių jausmų, noro padėti turime kiekvienas, tik nemokame visu tuo pasidalinti. Būti kitokiam, nereiškia būti blogam. Tai reiškia būti stipriam ir galinčiam pasakyti tai, ko kitas nenori girdėti.
 

Informaciją parengė: RPBSPC Pakiršinio VDC socialinio darbuotojo padėjėja Alma Bagdonienė

Atgal

Mūsų svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jeigu sutinkate su slapukų naudojimu, spauskite „Sutinku“ ir toliau naudokitės svetaine. Mūsų Privatumo politiką rasite čia . Sutinku