Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centras

Edukaciniai užsiėmimai VDC „Ąžuoliukas“ lankytojų tėveliams

Suaugusių žmonių ryškiausi vaikystės prisiminimai dažniausiai būna apie tai, kaip smagiai leisdavome laiką kartu su tėvais, kokius bendrus darbus dirbdavome, kokiomis temomis kalbėjomės, diskutavome ir panašiai. Bendravimo patirtį, tradicijas iš savo biologinės šeimos, būdami suaugę atsinešame ir į savo sukurtas šeimas. Vaikai, nepatyrę turiningai praleisto laiko, kūrybinio džiaugsmo, pozityvaus bendravimo su tėvais, negebės ateityje sukurti tvarių santykių savo šeimose.
 
 
 
Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centro (toliau - RPBSPC) Vaikų dienos centras (toliau - VDC) „Ąžuoliukas" organizuodamas vaikų dienos centro veiklas nuolat siekia įtraukti tėvus į užsiėmimus, domėtis vaikų pasiekimais ir aktyviai dalyvauti vaikų dienos centro gyvenime.
 
 
 
2019 metais, kartą per mėnesį, vykdomi bendri užsiėmimai vaikams ir tėvams „Kurkime kartu", kurių metu tėveliai mokomi gaminti įvairius rankdarbius ir skatinami tai ko išmoko, daryti namuose kartu su vaikais. 
 
 
 
Pirmieji užsiėmimai buvo skirti darbui su oda. Jų metu dalyviai susipažino su skirtinga odos struktūra, jos apdirbimo technika bei įvairių įrankių naudojimu. VDC „Ąžuoliukas" lankytojų tėveliai mokėsi kurti dekoravimo elementus, išbandė pasiūlytas technologines subtilybes ir pasitelkę savo kūrybiškumą gamino papuošalus iš odos - apyrankes, pakabukus, sages. Taip pat pagamino daiktą, praverčiantį buityje bei padedantį palaikyti tvarką ant vaiko rašomojo stalo - pieštukinę, dekoruota oda. Edukacinio užsiėmimų dalyviai teigė, kad kurti gaminius iš odos yra išties įdomus užsiėmimas, todėl gamindami juos labai stengėsi įgyvendinti savo kūrybingumo fantazijas.
 
 
 
Artėjant gražiausiai pavasario šventei, VDC „Ąžuoliukas" lankytojų tėveliai mokėsi kepti „Velykų bobą" - nuo senų laikų vieną iš svarbiausių Šv. Velykų reliktų. Šitas velykinis pyragas visuomet asocijavosi su baltos duonos gausa ir su namų pilnatve, gerų kviečių derliumi. Užsiėmimo dalyviai džiaugėsi ne tik, kad išmoko gaminti šį pyragą, bet ir tuo, kad jų šeimos Velykų stalą papuoš šis tradicinis patiekalas.
 
 
 
„Kurkime kartu" užsiėmimus organizuoja VDC socialinės darbuotojos Jelena Vyšniauskienė ir Inga Ragauskaitė, įgyvendinant projekto „Vaikų dienos centro „Ąžuoliukas" meninių įgūdžių ugdymo veiklas. Projektą finansuoja Lietuvos Respublikos Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

 

Informaciją parengė:
RPBSPC VDC „Ąžuoliukas" socialinės darbuotojos Jelena Vyšniauskienė ir Inga Ragauskaitė

 

Atgal

Mūsų svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jeigu sutinkate su slapukų naudojimu, spauskite „Sutinku“ ir toliau naudokitės svetaine. Mūsų Privatumo politiką rasite čia . Sutinku