Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centras

Rūkymui – Ne!

Pasaulinė sveikatos apsaugos organizacija 1987 m. paskelbė gegužės 31-ąją Pasauline diena be tabako. Šią dieną visuomenė įvairiais būdais skatinama susipažinti su rūkymo žala ir pasauline tabako epidemija.
 
 
 
VDC „Gandriukas" lankytojai paminėdami dieną be tabako diskutavo apie rūkymo žalą vaiko fizinei ir psichinei vystymosi raidai, keliamus pavojus aplinkai bei šalia esantiems žmonėms, dalijosi mintis apie tai, kas paskatintų paimti pirmą cigaretę, asmenines patirtis, atsakinėjo į įvairius klausimus: Ar elektroninės cigaretės kenksmingos?, Kas yra pasyvus rūkymas? ir kt., piešė labiausiai pažeidžiamus žmogaus kūno organus, o kūrybines mintis ir jausmus išliejo kurdami bendrą plakatą „Rūkymui - NE!"
 
 
 
Vaikai suprato, kad svarbiausiais vaikus ir paauglius rūkyti skatinančiais veiksniais metai iš metų išlieka smalsumas ir draugų įtaka - nenoras išsiskirti, siekis būti „kaip dauguma" ir elgtis kaip daugelis bei žemas savęs vertinimas, nepasitikėjimas savimi, norėjimas pasirodyti ,,kietu", neturėjimas ką veikti, suaugusiųjų ir tėvų pavyzdys.
 

Informaciją parengė: RPBSPC Pakiršinio VDC socialialinė darbuotoja A. Utkienė

Atgal

Mūsų svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jeigu sutinkate su slapukų naudojimu, spauskite „Sutinku“ ir toliau naudokitės svetaine. Mūsų Privatumo politiką rasite čia . Sutinku