Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centras

Mes – gamtos vaikai

Pastebima, kad vis didesnė dalis vaikų labiau domisi kompiuteriais, telefonais ir televizija, daugiau laiko praleidžia prie jų nei kieme ar žaidimų aikštelėje. Augdami vaikai palaipsniui atitolsta nuo gamtos, jos grožio ir teikiamų malonumų. Vaikai netenka galimybės pajausti gamtos skleidžiamus kvapus, garsus, spalvų įvairovę, retas kuris atpažįsta pamatytą augalą pievoje, įvardija gamtos reiškinį. 
 
 
 
Siekiant užtikrinti tinkamą ir visapusišką vaiko vystymąsi, skatinant domėtis estetiniu gamtos grožiu ir tuo pačiu parodant, kad tradicinius lavinimo užsiėmimus, galima vykdyti kitaip, VDC „Gandriukas" darbuotojos su vaikų pritarimu, veiklas perkėlė į lauką. Pavargę nuo alinančio karščio, bet su didžiuliu užsidegimu ir noru patirti ir sužinoti kažką naujo, vaikai užsiėmė kūrybinėmis, sportinėmis bei pažintinėmis veiklomis, kūrybiškai mokėsi apie gamtos pasaulį. Be to, gerino savo įgūdžius dirbant komandoje vieni su kitais. 
 
 
 
Mums svarbu, kad tyrinėdami aplinką ir kaupdami patirtis vaikai išmoktų į tuos pačius dalykus žiūrėti iš skirtingų pusių, o loginį mąstymą ir kūrybiškumą galėtų pritaikyti ne tik kasdieniuose savo žaidimuose, bet ir realiame gyvenime.

Informaciją parengė: RPBSPC Pakiršinio VDC socialinė darbuotoja A. Utkienė

Atgal

Mūsų svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jeigu sutinkate su slapukų naudojimu, spauskite „Sutinku“ ir toliau naudokitės svetaine. Mūsų Privatumo politiką rasite čia . Sutinku