Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centras

Išvyka į Baisogalos dvarą

Žmogus tapo žmogumi tik iš smalsumo, nes norėjo viską ištyrinėti. Kad galėtume didžiuotis dalykais, kurie yra aplink mus, juos reikia atrasti, pamatyti, pažinti, išgirsti ir pajausti patiems. Juk tautiškumas ir pilietiškumas nedalomai siejami su savo gimtinės pažinimu. 
 
Kad geriau pažintume savo kraštą ir jo istoriją VDC „Gandriukas" lankytojams buvo organizuota išvyka pėsčiomis į Baisogalos dvarą. Vaikai, centro darbuotojų lydimi, aplankė dvaro rūmus, pagalbinius pastatus, išgirdo daug įdomių istorijų iš Komarų ir jų aplinkos gyvenimo, kurias vaikams suprantama kalba papasakojo Baisogalos istorinio - kultūrinio paveldo kaupimo ir išsaugojimo iniciatyvinės grupės narė Regina Vaitkevičienė. Pasivaikščioję po dvarą ir pasigrožėję nuostabiu gamtovaizdžiu iš dvaro balkono vėliau aplankė Komarų giminės mauzoliejų, esantį po Baisogalos Švč. Trejybės bažnyčia. Baisogalos bažnyčia yra tarsi centras, nepaliekantis nei vieno abejingo, nuolat primenantis savo praeities istoriją, - sakė Baisogalos parapijos klebonas Arūnas Urbelis, kuris ir papasakojo vaikams bažnyčios istoriją.
 
 
 
Minčių ir informacijos gausa išvargino vaikus, bet visi suprato, kad reikia ne tik didžiuotis savo gimtuoju kraštu, bet ir puoselėti jį.
 
 
 
Taigi leiskime savo vaikams būti žmonėmis, nestabdykime gamtos duotybės ieškoti ir atrasti, leiskime jiems pažinti save ir pasaulį. O kartais ir patys tapkime vaikais - stebėkime, tyrinėkime, įsijauskime atrasdami džiaugsmą ir nuostabą.
 
Informaciją parengė: RPBSPC Pakiršinio Vaikų dienos centro socialinė darbuotoja A. Utkienė

Atgal

Mūsų svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jeigu sutinkate su slapukų naudojimu, spauskite „Sutinku“ ir toliau naudokitės svetaine. Mūsų Privatumo politiką rasite čia . Sutinku