Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centras

Vaikų dienos centro „Ąžuoliukas“ vasaros palydėtuvės

Šių metų vasara buvo nuostabi, lepino saulėtais bei šiltais orais, leido mėgautis poilsiu gamtoje, smagiai leisti laiką prie jūros, ežerų, upių. Dabar, rugpjūčio pabaigoje, ryškiai šviečiant saulei, apie artėjantį rudenį ir naujus mokslo metus primena tik kalendorius, vienas kitas geltonas beržų lapelis ir prekybos centrų lentynos, nukrautos mokyklinių priemonių ir kanceliarinių prekių, besisukiojantys maži ir dideli pirkėjai, susirūpinusiomis ir smalsiomis veido išraiškomis, rūpestingai renkantys sąsiuvinius, tušinukus, kuprines. Mokinių atostogos eina į pabaigą, laikas atsisveikinti su vasara, nusiteikti naujiems mokslo metams.
 
Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centro vaikų dienos centro „Ąžuoliukas" lankytojams 2019 m. rugpjūčio 26-28 dienomis buvo organizuota vasaros palydėtuvių stovykla. Labanoro regioninio parko apsuptyje, kaimo turizmo sodyboje „Stirnelės viensėdis", Molėtų r.
 
Pakeliui į stovyklavietę aplankytas Mindūnų apžvalgos bokštas, iš kuriuo vaikai grožėjosi Baltųjų Lakajų ežerų ir Labanoro regioninio parko vaizdais. Nuvykus į sodybą, stovyklautojai įsikūrė dideliame mediniame name. Svetinga sodybos šeimininkė Raimonda Meiduvienė supažindino vaikus su gyvenimo bei elgesio kaimo turizmo sodyboje taisyklėmis, pranešė apie laukiančius pietus, pagamintus, laikantis Aukštaitijos virtuvės tradicijų. Po gardžių pietų, vaikai, tarsi tikri „Robinzonai", leidosi tyrinėti stovyklavietės apylinkės, miško takeliu nužygiavo iki netoliese esančio Stirnų ežero, kuris pasižymi, kaip vienas giliausiu ežeru Lietuvoje, vietomis jo gylis siekia 35 metru. Maudinių vieta puikiai tinka vaikams, nes nutolus net 30 metrų nuo kranto gylis siekia vos 1 metrą, tad likusi dienos dalis smagiai praleista besimaudant ežere.
 
 
 
Antra stovyklos diena - intensyvios sportinės ir pažintinės veiklos diena. Po rytinės mankštos ir pusryčių, stovyklos „Vasaros palydėtuvės" dalyviai turėjo 10 km pažintinį žygį po Labanoro regioninį parką. Žygio maršrutą sudarė ir vaikus lydėjo sodybos „Stirnelės viensėdis" šeimininkas Gediminas Meidus, kuris yra ketvirtos kartos miškininkas, gimęs ir užaugęs šiame krašte, puoselėjantis mišką ir turintis gylių žinių apie Labanoro regioninį parką. Žygio metu Gediminas Meidus pasakojo vaikams apie mišką, medžius, medžių ligas, apie miško būtinus kirtimus ir miško atjauninimą (atsodinimą) rekreaciniais tikslais, apie amatus, susijusius su mišku nuo neatmenamų laikų, apie Labanoro regioninio parko gyvūniją, augmeniją, ežerus ir upelius, istorines vietas, kaip Stirnų pilkapynas, apie būtinybę saugoti ir puoselėti gamtą, mylėti savo kraštą. Vaikai mokėsi atpažinti medžių rūšis, gyvūnų pėdsakus, paukščius, grybus, uogas, kitus augalus, kaip skaičiuoti medžių amžių, sužinojo apie medžių ligas, mokėsi atpažinti „sergančius" ir sveikus medžius. Taip pat vaikai sužinojo apie kiekvieno augalo ir gyvūno svarbą gamtos ekosistemos klestėjimui. Žygio metu aplankytas ežeras Giedrius, kurio vanduo tiek švarus, kad jį galima gerti, taip pat šaltinėlį Labanoro girios gilumoje, kurio vandens temperatūra tik +5 laipsniai, ten vaikai papildė savo ištuštintas gertuves. Žygio dalyviai liko sužavėti ir labai dėkingi už Gedimino Meidaus pasakojimą, nes tokių žinių, tiesiogiai iš žmogaus, kuris visą savo gyvenimą pašventęs Labanoro regioniniam parkui, nerasi nei viename vadovėlyje.
 
 
 
Grįžus į sodybą pavargę ir laimingi, vaikams ilgai ilsėtis nesinorėjo. Pasistiprinę pietumis, stovyklautojai nukeliavo prie Stirnų ežero, kurio platybėmis plaukiojo baidarėmis iki vakaro.
 
 
 
Trečia „Vasaros palydėtuvių" stovyklos diena vyko VDC vasaros nuveiktų darbų, veiklų aptarimui, apibendrinimui, nominacijų VDC „Ąžuoliukas" lankytojams įteikimui. Suskaičiuota, kad vasaros metu RPBSPC VDC „Ąžuoliukas" organizuotos 4 ekskursijos, 2 stovyklos, 2 žygiai, viso 150 įvairių - meninių, sportinių, kasdieninių, socialinių įgūdžių užsiėmimų. Konstatuota: vasara praleista ir palydėta puikiai, atostogos užskaitytos, naujiems mokslo metams pasiruošta.
 
 
 
RPBSPC vaikų dienos centro „Ąžuoliukas" veiklos organizuojamos, įgyvendinant projektą „Vaikų dienos centras „Ąžuoliukas". Projektą finansuoja LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

 

Informaciją parengė: VDC „Ąžuoliukas" socialinės darbuotojos 
Jelena Vyšniauskienė ir Inga Ragauskaitė

 

Atgal

Mūsų svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jeigu sutinkate su slapukų naudojimu, spauskite „Sutinku“ ir toliau naudokitės svetaine. Mūsų Privatumo politiką rasite čia . Sutinku