„16 dienų be smurto prieš moteris“

„16 dienų be smurto prieš moteris“

„16 dienų be smurto prieš moteris” – tarptautinė socialinė akcija organizuojama visame pasaulyje nuo 1991 metų. Šešiolikos dienų laikotarpis prasideda lapkričio 25-ąją – tarptautinę smurto prieš moteris dieną ir tęsiasi iki gruodžio 10-osios – tarptautinės žmogaus teisių dienos. Toks simbolinis laikotarpio įrėminimas demonstruoja, jog smurtas yra žmogaus teisių pažeidimas.
Lietuvos statistikos departamentas skelbia, kad Lietuvoje per 2017 metus, užregistruoti 10 968 nusikaltimų atvejai dėl smurto artimoje aplinkoje. Tai apie 30 smurto atvejų per dieną. Kas šeštas patyręs smurtą yra vaikas bei 8 iš 10 atvejų dėl smurto artimoje aplinkoje užregistruotų nusikaltimo aukų yra moterys. Daugiau kaip 90% smurtautojų yra vyrai, kurių amžiaus vidurkis nuo 30 iki 49 metų amžiaus. Dauguma iš jų smurtavo būdami apsvaigę nuo alkoholio ar kitų narkotinių medžiagų.
Šiais metais akcijos metu, norint atkreipti visuomenės dėmesį į smurto artimoje aplinkoje apraiškas ir ugdyti nepakantumą smurtiniam elgesiui, buvo surengti susitikimai su šešių Radviliškio rajono gimnazijų vyriausiųjų klasių mokiniais, tema „Nematomas smurto veidas – kaip atpažinti ir padėti”. Akcijoje dalyvavo: Radviliškio Lizdeikos gimnazija, Grinkiškio Jono Poderio gimnazija, Sidabravo gimnazija, Šeduvos gimnazija, Šiaulėnų Marcelino Šikšnio gimnazija ir Baisogalos gimnazija.
Susitikimus organizavo bei vedė Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centro psichologė Rūta Repšienė, Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Radviliškio rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus vyriausias tyrėjas Aivaras Kardašius ir Lietuvos probacijos tarnybos Šiaulių region skyriaus, veikainčio Radviliškio rajono savivaldybės teritorijoje, specialistė Vilma Banevičienė.
Susitikimų metu mokiniams teko vaidinti ir analizuoti smurto artimoje aplinkoje situacijas, atpažinti smurto rūšis, apmąstyti galimas smurto pasekmes ir galimybes išvengti smurto apraiškų artimoje aplinkoje. Taip pat nurodyti, kokie galimi pagalbos būdai šeimai, kurioje vyksta smurtas ir įvardinti pagalbos galimybes, bei kaip jie patys reaguotų į aplink vykstantį smurtą.
Informaciją parengė:
RPBSPC psichologė Rūta Repšienė
Pakeisti teksto dydį