Asmens higiena – kodėl ji tokia svarbi?

Asmens higiena – kodėl ji tokia svarbi?

Švara – tai sveikatos dalis, o asmens higienos įgūdžių laikymasis – gyvenimo būdas, formuojamas nuo vaikystės. VDC „Gandriukas“ darbuotojų kvietimu, Radviliškio VSB specialistės Skaidrė Armonienė ir Kornelija Matonienė pravedė užsiėmimą „Asmens higiena – kodėl ji tokia svarbi?“, kurio tikslas – suteikti kuo daugiau žinių apie kūno priežiūrą ir mokyti juo rūpintis, ugdant sveikos gyvensenos principus.
Mokymų metu VSB specialistės akcentavo rankų plovimo būtinybę, vaikai žiūrėjo ir skaitė tekstus apie kūno ir rūbų priežiūrą, pasikartojo asmens higienos taisykles ir jų laikymosi svarbą, sprendė užduotis dirbdami komandose, vyko aktyvi diskusija plaukų, odos, burnos, rankų, drabužių, bei avalynės švaros klausimais, VDC lankytojai pasitikrino savo rankyčių švarą „Bakterijų maišelio“ pagalba, o už aktyvumą buvo apdovanoti antistresiniais raktų pakabukais.
Reikalinga ne tik įgyti žinių, bet ir išmokti saugoti sveikatą, suprasti sveikatą silpninančius veiksnius, o suaugusiųjų pareiga rasti būdų įtikinti vaiką, kad reikia laikytis kūno ir aprangos higienos, nes taip pamažu ugdomas vaiko supratimas, kad būti gražiam, pirmiausia reiškia būti švariam, tvarkingam, sveikam.
Informaciją parengė: Radviliškio PBSPC VDC „Gandriukas“
Pakeisti teksto dydį