2024-12-12 Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centro atvejo vadybininkės Lina Frydendal, Lina Liutkevičienė ir socialinės darbuotojos (darbui su šeimomis) Inga Motiečiūtė ir Rita Norvaišaitė organizavo ir pravedė diskusiją „Savanorystės dėka“. Renginyje dalyvavo Labdaros ir paramos fondo „Maisto bankas“ atstovės: Radviliškio skyriaus koordinatorė Justina Martinkutė – Plukė ir Šiaulių skyriaus Plėtros koordinatorė Rūta Kaušienė ir Radviliškio RPBSPC paslaugų gavėjai.
Diskusijos metu paslaugų gavėjai, specialistai buvo supažindinti su organizacijos vykdoma veikla, savanorystės formomis ir galimybėmis. Diskusijos dalyviams buvo pateikta informacija apie būdus padedančius kovoti su maisto švaistymu, skatinamas paslaugų gavėjų visuomeniškumas ir pilietiškumas įsitraukiant į savanorystę.
Savanoriai vykdydami veiklą ugdo empatiją, gebėjimą spręsti problemas ir reaguoti į sudėtingas situacijas. Šie įgūdžiai yra itin vertingi ne tik savanorystės metu, bet ir tolesniame kelyje. Savanorystė padeda formuoti bendruomenės solidarumą ir socialinę įtrauktį. Savanorystė suteikia daug naudos pačiam savanoriui. Ji padeda ugdyti pasitikėjimą savimi, asmeninius įgūdžius, tokius kaip atsakomybė, komunikacija, gebėjimas įveikti stresą bei spręsti sudėtingas situacijas. Savanorystė suteikia galimybę išbandyti save įvairiose situacijose, patirti emocinius iššūkius ir ugdyti empatiją bei supratimą. Savanorystė dažnai padeda jauniems žmonėms pasirinkti savo būsimą karjerą. Savanorių pasitelkimas teikia prasmę ne tik pagalbą gaunantiems, bet ir patiems savanoriams, nes ši veikla įgalina peržengti skirtingas visuomenės grupes skiriančias sienas ir tokiu būdu skatina išeiti iš bet kokio socialinio atsiribojimo.
Informaciją parengė RPBSPC atvejo vadybininkės: Lina Liutkevičienė, Lina Frydendal socialinės darbuotojos (darbui su šeimomis) Inga Motiečiūtė ir Rita Norvaišaitė