Kelionė po Pietų Lietuvą

Siekiant turiningo vaikų užimtumo vasaros metu, jų sveikatos stiprinimo,  kultūringo bendravimo,  bei Lietuvos krašto istorijos ir kultūros pažinimo, buvo suorganizuota išvyka VDC „Gandriukas“ lankytojams į Alytaus kraštotyros muziejų ir Birštoną.

Žalumoje skendintis Alytus didžiuojasi savo tradicijomis, kultūra bei  svetingumu, todėl buvo pasirinktos net dvi edukacinės programos: „Pasėjau grikį…“ ir „Kaip gimtuosna kraštuosna šneka“, kurių metu vaikai mėgavosi savo pačių rankomis iškeptos tradicinės  grikinės babkos skoniu, žaisdami stalo žaidimą sužinojo ir išgirdo daug negirdėtų tarmiškų žodžių, patys bandė juos iššifruoti o, svarbiausia, rungtyniavo tarpusavyje. Nemažiau nuostabą kėlė ir interaktyvios muziejaus ekspozicijų vitrinos, kur smalsuolių būrys atliko įvairias praktines užduotis, kad geriau pažintų krašto praeities gyventojų buitį.

Pilni įspūdžių ir gerų emocijų su dar didesniu užsidegimu patirti kažką naujo, pasukome kurortinio miesto – Birštono link. Pažinčiai su Birštono miestu ir pasivaikščiojimams miškų takelių labirintais maža būtų ir visos dienos. Gido lydimi, jaunieji keliauninkai žavėjosi kurorto parko skulptūromis, ragavo mineralinio vandens, aplankė žymiausius Birštono objektus, o ekskursijos pabaigoje jėgas atgavo Kneipo sode, kuriame  braidė po mineralinio vandens baseinėlį, išbandė sveikatinimo trasos – refleksoterapinio tako, skirto vaikščioti basomis, privalumus. Pažinties su Birštonu pabaigą vainikavo kopimas į aukščiausią apžvalgos bokštą Lietuvoje. Kelionė namo skendėjo visiškoje tyloje, nes po įtemtos dienos miegas – pats geriausias pagalbininkas atstatyti jėgas.

Informaciją parengė: Radviliškio PBSPC VDC „Gandriukas“

Pakeisti teksto dydį