Mes galime daug, nes žinome, kad nesame vieni

Mes galime daug, nes žinome, kad nesame vieni

Ketvirti metai kaip viena vasaros savaitė visoje Lietuvoje tampa ypatinga, nes 66 globos centrai su globėjų šeimomis mini globos savaitę. Šiemet ją minime birželio 25-29 dienomis ir pasitinkame su šūkiu ,,Pasimatuok sparnus“. Radviliškis turi kuo didžiuotis. Kviečiame jus susipažinti su Radviliškio mieste gyvenančia jauna, nuoširdžia šeima, kuri nesenai pradėjo globėjų kelią ir šiuo metu namų jaukumu ir širdies šiluma dalinasi su keturiais tėvų globos netekusiais vaikais. Tai Oksana ir Raimondas.

,,Kai abu susipažinome, stengėmės labai daug dirbti, kad galėtume įsigyti savo namus. Turėjome svajonę sukurti didelę šeimą, jaukius namus, kuriuose kasdien girdėtųsi vaikų juokas ir krykštavimas, namai būtų pilni gyvybės. Tačiau gyvenime nutinka dalykų, kurių tu neplanuoji ir net nesusimąstai apie juos. Taip nutiko ir mums, kai išgirdome žinią, jog negalėsime susilaukti savo vaikučių. Tuo metu atrodė, kad visas tavo gyvenime kurtas paveikslas, visos svajonės turėti šeimą, tame paveiksle išsitrynė. Prireikė laiko šį faktą priimti ir išgyventi didžiules jausmų bangas. Tačiau laikui bėgant viskas stojo į savo vietas. Raimondas teigia, kad pirmoji apie galimybę tapti globėjais užsiminė Oksana. Po ilgų pokalbių ir apmąstymų nusprendėme nuvykti į Radviliškyje esantį globos centrą ir ten sužinoti viską apie galimybę tapti globėjais. Po to viskas ėjo lyg savaime, net nepastebėjome kaip baigėme globėjams skirtus GIMK mokymus, po kurių gavome teigiamą išvadą jog esame tinkama šeima ir galime globoti vaikus. Netrukus mūsų šeimoje atsirado berniukas, kuriam buvo reikalinga didžiulė meilė, šiluma, saugumas ir viltis dar kartą pabandyti patikėti suaugusiais žmonėmis. Šiandien globojame keturis vaikučius. Trys iš jų, jei biologinei šeimai pavyks rasti stiprybės savyje priimti pagalbą, turi galimybę grįžti namo. Tačiau laikas parodys kaip mums visiems čia seksis. Mūsų gyvenimas labai pasikeitė, neliko ramiai tekančios kasdienybės, atsirado įsipareigojimai, atsakomybė. Globos pradžioje patyrėm tikrą chaosą, baimės akimirkų ir labai daug išbandymų, nes nei protas, nei širdis nesuvokė, kad vaikai gyvenime patiria tiek daug skausmo, neteisybės iš pačių artimiausių žmonių, kurie tave turėtų auginti. Tokios patirtys skaudina, grūdina, verčia dar daugiau savęs atiduoti vaikams. Buvusios baimės dingo, kai atėjo suvokimas, kad vaikus apgaubus meile, dėmesiu, rūpesčiu ir saugumo jausmu, jie vėl pradeda nuoširdžiai šypsotis, tikėti, svajoti, nebijoti klysti ir mokytis iš klaidų. Juk klystame ir mes, suaugę. Esame labai laimingi, kad turime galimybę matyti besikeičiančius vaikus ir galime prisidėti prie jų visapusiško augimo. Manome, kad mus daug ko išmokė patirtys globoje, iššūkiai, sunkumai, tačiau daug ko išmokė ir patys vaikai. Didžiausia pamoka, kurią išmokome, kad blogų vaikų nebūna, būna tik nesuprasti, neišklausyti ir neišmylėti vaikai. Koks būtų mūsų patarimas šeimoms, kurios svarsto ir nedrįsta pradėti globos kelio? Manome, kad yra svarbu, kad šeimos požiūris į vaikų auginimą ir auklėjimą sutaptų, gebėti šeimoje pasidalinti pareigomis, prisiimti atsakomybę už savo veiksmus, privalomai abiem dalyvauti vaikų gyvenime ir nebijoti prašyti pagalbos krizinėse situacijose. Mes galime daug, nes žinome, kad nesame vieni.“

Na, o jei ir jums vis dar nepavyksta apsispręsti dėl galimybės save susieti su globa, kviečiame drąsiai kreiptis į Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centro Globos centrą, adresu Dariaus ir Girėno g. 27, Radviliškis, tel. + 370 659 72602, el. p.: globoscentras@rpbspc.lt arba čia, mūsų paskyroje Vaikai yra vaikai. Radviliškio rajonas, ir mes jums padėsime apsispręsti.

 

Informaciją parengė RPBSPC Globos centro veiklų vadovė Samanta Lapinskaitė

 

Skip to content