Radviliškio rajonas pasiruošęs žengti į vaikų globos savaitę ,,Pasimatuok sparnus“

Radviliškio rajonas pasiruošęs žengti į vaikų globos savaitę ,,Pasimatuok sparnus“

Šią savaitę Radviliškio rajonas turės galimybę pasimatuoti spalvotus Radviliškio dailės mokyklos moksleivių pagamintus sparnus įvairiose vietose. Taip birželio 25-29 dienomis minima Vaikų globos savaitė, kurią organizuoja globos centrus vienijantis tinklas „Vaikai yra vaikai“ kartu su Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

Šių metų Vaikų globos savaitės simbolis – sparnai, simbolizuojantys ne tik galimybę skristi, bet ir galimybę žmogui augti kaip asmenybei. Šių metų šūkiu „Pasimatuok sparnus“ siekiama atkreipti dėmesį, kad nė vienas  vaikas nėra per didelis šeimai ir meilei bei niekada vaikui nėra vėlu augti šeimoje. Žmonės kviečiami „pasimatuoti sparnus“ ir pagalvoti apie globą, kuri gali paversti gyvenimą prasmingesniu, o tuo pat metu „užauginti sparnus“ vaikams, netekusiems tėvų globos.

„Šiemet Vaikų globos savaitę minime su optimistine sparnų simbolika. Džiaugiamės, kad prie idėjos įgyvendinimo prisijungė globos centro darbuotojai, o sukurtas rezultatas atkreips miestiečių dėmesį.  Kviečiame Radviliškio rajono gyventojus  ir miesto svečius birželio 25 d. 13.00 val. į Radviliškio miesto Aušros aikštę, kurioje vyks vaikų globos savaitės atidarymas ir akcija ,,Pasimatuok sparnus“. Jūsų lauks šiltos ir nuoširdžios Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centro Globos centro komandos šypsenos, pasiruošusios atsakyti į jūsų klausimus bei žinoma smagus laikas kartu.“, – sako Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centro Globos centro veiklų vadovė Samanta Lapinskaitė.

„Džiaugiamės, kad mieste vyksta visuomenei svarbūs ir prasmingi renginiai, kurie primena, jog šalia turime vaikų, kuriems reikia mūsų suaugusių meilės, supratimo, palaikymo ir žinoma galimybės tėvų globos netekusiems vaikams surasti namus. – sako Radviliškio rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėja Rasa Miškinienė.

Šiuo metu Radviliškio rajone  87 globėjų šeimose ir 4 šeimynose auga 141 vaikas. Bendruomeniniuose vaikų globos namuose auga 10 vaikų. Mieste trūksta apie 10 globėjų šeimų ir 1 budinčio globotojo.

Simboliniai sparnai globoti kvies visose savivaldybėse

Sparnų simbolika Vaikų globos savaitės metu bus pastebima Lietuvos savivaldybėse – miestų aikštėse, kitose viešose erdvėse. Tai galimybė priminti visuomenei apie globą, paneigti sklandančius mitus, paskatinti bei pakviesti svarstančius pasimatuoti globos sparnus.

„Nors požiūris į globą palyginus dabartį ir prieš 10 metų kardinaliai pasikeitė, deja, globėjų vis dar trūksta. Dabar sunku surasti šeimą Lietuvoje, kurios artimoje ar tolimoje aplinkoje, bent kažkas minimaliai nebūtų susijęs su globa. Visuomenė tampa atviresnė, globos tema nebėra tabu, auga svarstančių apie globą skaičius. Dažnai jie jau būna pasiruošę atverti širdį ir namų duris vaikams, tik tereikia gero pavyzdžio, palaikančio žodžio. Neabejoju, kad globa gali suteikti sparnus tiek globėjams augti ir subręsti kaip asmenybėms, tiek tėvų globos netekusiems vaikams įgauti pasitikėjimo, drąsos ir meilės gyvenimo kelyje“, – sako globos ekspertė Rugilė Ladauskienė, „Vaikai yra vaikai“ vadovė.

Gegužės pabaigos duomenimis, Lietuvoje 3392 globėjų šeimose gyveno 5024 vaikai, netekę tėvų globos. Tačiau 1181 vaikas augo globos institucijose. Kasdien Lietuvoje 6 vaikams reikalingi budintys globotojai ar globėjai.

Daugiau informacijos apie vaikų ir paauglių globą galima rasti Facebook paskyroje „Vaikai yra vaikai“, internetiniame puslapyje www.globoscentrai.lt arba paskambinus į Vaiko teisių liniją telefonu 8 800 10800.

 

Informaciją parengė: RPBSPC Globos centro veiklų vadovė/Tarnybos vyr. atestuotas asmuo Samanta Lapinskaitė

Skip to content