RPBSPC VDC „Ąžuoliukas“ atšventė Užgavėnes

RPBSPC VDC „Ąžuoliukas“ atšventė Užgavėnes

Užgavėnės – lietuvių liaudies šventė, simbolizuojanti žiemos išvarymą, siekiant prišaukti pavasarį. Kasmet RPBSPC Vaikų dienos centro „Ąžuoliukas” lankytojai be galo laukia šios šventės ir kruopščiai jai ruošiasi iš anksto: gamina kaukes, galvoja kokiu Užgavėnių personažu persirengs, mokosi įvairių žaidimų, šokių.


Kaukės ir persirenginėjimas – vienas iš pagrindinių Užgavėnių šventės atributų. Tradicinės Užgavėnių kaukės buvo gaminamos iš medžio, kailio, pakulų. Tačiau ši tradicija pamažu nyko, tad vėliau kaukes buvo pradėta gaminti iš popieriaus. VDC „Ąžuoliukas“ lankytojai kaukes gamino „papjė mašė“ technika. Šiuo būdu gaminamos kaukės reikalauja ne tik daug laiko, bet ir kantrybės, todėl jas kurti vaikai pradėjo prieš mėnesį iki šventės. Kiekvienas kruopščiai dirbo ir tobulino savo Užgavėnių kaukės personažą.

Užgavėnių šventės metu VDC „Ąžuoliukas“ lankytojai organizavo „Užgavėnių kaukių“ parodą, kurios metu pristatė ne tik savo sukurtas kaukes, bet ir pademonstravo savo kūrybinius gebėjimus bei išradingumą. Vaikai slaptu balsavimu rinko „geriausią kaukę“, o jos nugalėtojai buvo apdovanoti saldžiais prizais.

Skatinant VDC lankytojus domėtis ir puoselėti lietuvių liaudies tradicijas ir papročius, vaikams buvo organizuota viktorina „Užgavėnės linksmai“, kurios metu jie atsakinėjo į klausimus apie Užgavėnes. Geriausiai pasirodžiusi ir daugiausia apie Užgavėnes žinojusi VDC lankytoja Gabrielė R. buvo išrinkta Užgavėnių „Žiniuke“.

Taip pat, renginio metu, išlaikyta Užgavėnių tradicija sočiai ir riebiai prisivalgyti, nes liaudies išmintis byloja, jog tuomet būsi sotus ir stiprus visus metus. Vaikų dienos centro darbuotojos organizavo blynų kepimo ir valgymo konkursą „Apversk blyną“. Daug juoko ir smagumo sukėlė bandymai apversti blyną, o prasidėjus blynų valgymo varžyboms „Kas daugiau?“, visus apėmė toks azartas, kad net pritrūko blynų, nors jų buvo prikepta virš šimto.

Užgavėnės – viena iš linksmiausių senovinių švenčių, įkvepianti kūrybai ir bendrystei, teikianti optimizmo ir vilties. VDC vaikų dienos centro lankytojai ir darbuotojai tikisi, kad žiema sėkmingai išvaryta. Laukiame ir linkime šilto ir gražaus pavasario! Renginys organizuotas, įgyvendinant RPBSPC VDC ,,Ąžuoliukas“ laisvalaikio organizavimo veiklas. VDC ,,Ąžuoliukas“ veiklas finansuoja LR SADM ir Radviliškio r. savivaldybė.

 

Informaciją paruošė: RPBSPC VDC ,,Ąžuoliukas“ socialinės darbuotojos

Pakeisti teksto dydį