RPBSPC VDC „Ąžuoliukas“ ekskursija į Židrūno Japerto bityną

RPBSPC VDC „Ąžuoliukas“ ekskursija į Židrūno Japerto bityną

Vasara yra gražiausias metų laikas, kai oras šiltas, graži gamta kviečia atsipalaiduoti. Vasara yra atostogų metas, kuomet galima nuostabiai leisti laiką prie vandens, miško žalumos pavėsyje, taip pat sportuoti, žaisti įvairius žaidimus. Prasidėjus moksleivių vasaros atostogoms, Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centro vaikų dienos centro „Ąžuoliukas“ lankytojams, 2022-06-28, buvo organizuota ekskursija į Ž. Japerto bityną ir D. Japerto laipynių medžiais parką, esantį Kaunetiškio k., Radviliškio rajone. Vaikai dalyvavo edukacinėje programoje su bitėmis, kurios metu sodybos šeimininkas Židrūnas Japertas atskleidė bičių gyvenimo paslaptis. VDC lankytojai susipažino ir išbandė medaus ėmimo inventorių, sužinojo kaip sudarytas avilys, pamatė kaip atrodo bičių karalienė – Motinėlė. Tai pat mokėsi pagaminti avilio groteles, medaus ėmimo, koriukų atakavimo, medaus sukimo paslapčių ir žinoma, ragavo ką tik pačių išsuktą medų su duona ir šviežiais agurkais. Ir tai dar ne viskas. Vaikai sužinojo apie bičių produktų gavimą ir jų naudingąsias ir gydomąsias savybes.

Deivido Japerto laipynių medžiais parke vaikai išbandė tris įvairaus aukščio ir sudėtingumo trasas, turėjo galimybę pabūti tikrais „Tarzanais“. Ne vienam teko nugalėti savo baimes, bet įveikus visas kliūtis, vaikai pajuto didesnį pasitikėjimą savimi bei nuoširdžiai džiaugėsi ir didžiavosi kiekviena įveikta trasa. Žingsniuodami basų kojų taku, ekskursantai patikrino savo pojūčius, o lakstymas su žaismingais ožiukais sukėlė daug juoko ir gražių emocijų.

Po ekstremalių išbandymų, vaikai pasigardžiuodami valgė ponios Rasos ant laužo pagamintą plovą. Vaikų teigimu, tokio skanaus plovo gyvenime nėra ragavę. Tokia šilta, saulėta vasaros diena, neįsivaizduojama be maudynių, todėl pasistiprinus visų laukė vandens pramogos. Didžiausias ir smagiausias atradimas buvo plaustas, pagamintas iš bačkų, kuriuo plaukiant reikėjo pasistengti išlaikyti lygsvarą bei teisingai paskirstyti kūno svorį, kad šis neapsiverstų.

Ekskursijos metu vaikai patyrė daug teigiamų emocijų, nepamirštamų įspūdžių bei išreiškė pageidavimą dar kada nors sugrįžti į šitą nuostabią vietą. Nuoširdžiai dėkojame svetingiems sodybos šeimininkams už viešnagę, smagiai praleistą laiką ir žinoma už skanų medų. Taip pat dėkojame Viktoro Janausko įmonei už komfortišką mūsų grupės kelionę puikiu autobusu. Ekskursija organizuota įgyvendinant RPBSPC VDC „Ąžuoliukas“ laisvalaikio organizavimo veiklas. RPBSPC VDC veiklas finansuoja LR SADM ir Radviliškio raj. savivaldybė.
Informaciją parengė: RPBSPC VDC „Ąžuoliukas“
Pakeisti teksto dydį