Savaitė su knyga

Knygos – ideali priemonė praleisti laisvalaikį, tačiau šiuolaikinės technologijos užgožė skaitymą. Skatinant vaikus skaityti knygas, domėtis jomis, žavėtis ir atpažinti personažus VDC „Gandriukas” darbuotojos kartu su lankytojais tarsi apsigyveno knygų pasaulyje.

 

Kad vaikai nesuprastų paslėptos minties išmokyti juos to, ko jie nenori – sudominti ir motyvuoti domėtis knygomis – smagiausia sudaryti aplinkybes, kur vaikus lydėtų raidės ir žodžiai, net ir judriuose žaidimuose.

Skaitymas balsu, mįslių ir nesudėtingų užduotėlių apie knygų personažus atlikimas bei aptarimas išsirituliojo iki vaizdelių pagal senas lietuvių liaudies pasakas „Kaip ponas bėdos ieškojo”, „Saulė, šaltis ir vėjas”, „Kas gerai ir kas blogai” vaidinimų. Ir tereikėjo tik stebėti bei retkarčiais patarti, jeigu reikėjo patarimo, nes ir grupelėmis patys pasiskirstė, ir režisierių patys išsirinko, ir autorius savo rolę puikiai atliko. O koks pasiruošimas ir kokios emocijos! Kaip ir visuomet po užduočių atlikimo lankytojų laukė paskatinimo dovanėlės – rašikliai su emocijų veidukais, kurie atspindėjo lankytojų charakterio savybes, išreikštas emocijas, o vaikai vieningai sutarė, kad knygų personanažai moko tarpusavyje bendrauti, mąstyti bei dirbti komandoje.

Kiekvieno vaiko sugebėjimas yra labai skirtingi, o moralizuodami, kodėl reikia skaityti knygas praleisime daug laiko ir nesulauksime norimo rezultato, nes suvokti vaikai gebės tik vėlesniame amžiuje.

Informaciją parengė:
RPBSPC VDC „Gandriukas” socialinė darbuotoja A. Utkienė

Pakeisti teksto dydį