Socialinis emocinis ugdymas vaikų dienos centre „Ąžuoliukas“

Socialinis emocinis ugdymas vaikų dienos centre „Ąžuoliukas“

Žmogaus mintis ir elgesį lemia emocijos, kylančios iš išgyvenimų ir prisiminimų, kurie suformuoja vidines nuostatas, įsitikinimus ir vertybes. Emociškai intelektualus žmogus – tas, kuris išmoksta stebėti save. Savistaba, refleksija ir savęs keitimas norima linkme – emociškai intelektualaus žmogaus pranašumai ir įrankiai, sudarantys sąlygas kurti norimą santykį su savimi ir kitais žmonėmis.

 

 

Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centro vaikų dienos centre „Ąžuoliukas” socialinio emocinio intelekto ugdymo grupiniai praktiniai užsiėmimai vyksta kiekviena mėnesi įvairiomis temomis: bendravimas, bendradarbiavimas, atsakomybė, sprendimu priėmimas, tikslų iškėlimas, vertybės, sveika gyvensena, neigiami reiškiniai visuomenėje ir kt.

Lapkričio ir gruodžio mėnesiais praktinius grupinius užsiėmimus vaikų dienos centro „Ąžuoliukas” lankytojams pravedė RPBSPC socialinė darbuotoja, dirbanti su šeimomis Kristina Černikovienė. Užsiėmimų tema „Emocijos ir jausmai”, kurių metu vaikai mokėsi atpažinti emocijas ir jausmus, atliko praktines užduotis, piešė, garsino ir vaidino tam tikras situacijas, mokėsi atsipalaidavimo pratimų.

Praktiniai užsiėmimai moko vaikus konkrečių dalykų – atpažinti ir priimti jausmus, kurti santykius, draugauti, būti tolerantiškais, rūpintis kitais.

Vaikų dienos centro veiklos organizuojamos, įgyvendinant projektą „Vaikų dienos centras „Ąžuoliukas”. Projektą finansuoja LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

Informaciją parengė:
RPBSPC vaikų dienos centro vyr. socialinė darbuotoja Jelena Vyšniauskienė

Pakeisti teksto dydį