Sveika – nesveika, skanu – neskanu

Sveika – nesveika, skanu – neskanu

Vaikų mityba – sveikatos pagrindas, turinti įtakos fizinei ir protinei vaikų raidai, imunitetui bei darbingumui. Nuo mažens suformuoti tvirti sveikos mitybos įpročiai, maitinimosi rėžimas, išskiriant vaisių ir daržovių svarbą, išlieka ir turi reikšmės tolimesniam vaiko gyvenimui ir sveikatai.

Siekiant praplėsti ir įtvirtinti vaikų žinias apie maisto ir mitybos poveikį sveikatai, VDC „Gandriukas“ lankytojai, atlikdami žaismingas užduotis uoslės ir skonio receptorių pagalba, mokėsi atpažinti maisto produktus, kurie naudingi jų sveikatai, o kurių reikėtų vengti.
Žaisdami klausimų – atsakymų žaidimus, VDC lankytojai ragavo ir įvardijo produktų skonius ir kvapus iš skirtingų maisto grupių, analizavo sveikos mitybos piramidę, pasikartojo kokių vitaminų reikia žmogaus organizmui ir kuriuose produktuose jų yra daugiausiai. Žaismingos užduotys žadino smalsumą, kėlė įvairiausias emocijas, nes kol neparagauji, negali sakyti, kad ko nors nemėgsti, o ypač stebino, kai atrastas naujas skonis labai patiko, tačiau nebuvo išbandytas. Pačių pagaminti uogų ir vaisių kokteiliai kai kuriems visai nekėlė susižavėjimo, tačiau paragavo.
Vaikai neturi patirties kaip maistas daro įtaką jų sveikatai, todėl mokosi iš suaugusiųjų, kurie ne visuomet turi laiko susėsti prie bendro stalo, kartu gaminti. Todėl susiformavusių šeimos valgymo įpročių bet kuriai ugdymo įstaigai pakeisti praktiškai neįmanoma.
Radviliškio PBSPC VDC „Gandriukas“ informacija

 

 

Pakeisti teksto dydį