VAIKAI YRA VAIKAI

,,Vaikai visada gali išmokyti suaugusį trijų dalykų: džiaugtis be jokios priežasties, visuomet būti kuo nors užsiėmusiu ir iš visų jėgų reikalauti to, ko trokšti“ (Brazilų rašytojas Paulo Coelho).

 

 Nuo 2021 m. birželio 28 d. iki 2021 m. liepos 4 d. visoje Lietuvoje buvo minima globėjų savaitė. Globėjų savaitės renginių tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į be tėvų globos likusius vaikus, paskatinti ryžtis eiti globos keliu, papasakoti daugiau apie globą, įvaikinimą, apie globėjų ir globojamų vaikų patirtis atrandant vienas kitą.

Radviliškio rajonas taip pat aktyviai prisidėjo prie globos savaitės organizuojamų veiklų bei skleidė žinią apie globą. Visą savaitę Radviliškio rajone vyko įvairios veiklos – buvo organizuojamas piešinių konkursas ,,Namai, kuriuose esu laukiamas“ bei išrinkti 3 konkurso nugalėtojai, vyko paskaitos Skėmių ir Grinkiškio seniūnijose ,,Vaikai yra vaikai. Kas yra globa? Ir ką reiškia joje būti?“, vyko ,,Aktyvių veiklų diena“, kurioje susirinkusieji galėjo pasidaryti šeimos apyrankę, dalyvauti Jaunimo erdvių organizuotose žaidimuose, pūsti muilo burbulus, dalyvauti karaokėje, piešti ore ir kreidelėmis, vaišintis spalvota cukraus vata bei šokti vilties šokį pagal plačiai žinomą dainą ,,Jerusalema“, vyko šventos mišios už kiekvieną globėjų šeimą bei joje globojamą vaiką.

 

2021 m. liepos 3 d. globėjų savaitę vainikavo nacionalinis globėjų festivalis ,,Vaikai yra vaikai“, kuris vyko Kaune. Džiugu, kad ir Radviliškio rajono globėjų bei globos centro bendruomenė galėjo aktyviai sudalyvauti sąskrydyje, dalyvauti smagiose rungtyse, susipažinti su kitų rajonų globėjais, globos centrais, sudalyvauti kiekvieno iš jų organizuotose veiklose, pristatyti save ir padovanoti kiekvienam šventės dalyviui po nuoširdžią ir šiltą šypseną. Džiaugiamės, kad kitais metais ši tradicija bus išlaikoma ir sekantis sąskrydis vyks Klaipėdoje.

 

Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centro Globos centras nuoširdžiai nori padėkoti Radviliškio rajono savivaldybei už pagalbą ir prisidėjimą dalyvaujant nacionaliniame globėjų sąskrydyje Kaune, Lietuvos Respublikos seimo nariui Antanui Čepononiui ir Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorei Jolantai Margaitienei už nuoširdžius ir gražius linkėjimus mūsų globėjams, globojamiems vaikams, už saldžias dovanas mūsų piešinių konkurso nugalėtojams, Radviliškio rajono savivaldybės merui Vytautui Simeliui už dalyvavimą paskaitoje, atvirą ir šiltą pokalbį.

 

Taip pat labai norime padėkoti ir pasakyti didelį ir nuoširdų ačiū Radviliškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos, Radviliškio miesto kultūros centro bendruomenėms už bendradarbiavimą ir pagalbą organizuojant veiklas nacionaliniame globėjų sąskrydyje. Dėkojame Grinkiškio ir Skėmių seniūnėms, kolegoms už šiltą priėmimą ir dalyvavimą paskaitose, mūsų šaunioms ir aktyvioms Jaunimo erdvėms, kurios savo veikla ir originalumu padovanojo šypsenas. Na ir žinoma, Jums, mūsų globėjai už atsidavimą, rūpestį, šilumą, kantrybę, meilę globojant be tėvų globos likusius vaikus.

RPBSPC Globos centro informacija

Pakeisti teksto dydį