Vaikų dienos centro „Ąžuoliukas“ paminėjo Pasaulinę ligonių dieną

Vaikų dienos centro „Ąžuoliukas“ paminėjo Pasaulinę ligonių dieną

Vasario 11-oji – Pasaulinė ligonių diena. Paminėti šią dieną Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centro Vaikų dienos centro „Ąžuoliukas” vaikai lankėsi Radviliškio ligoninėje.
Vaikų dienos centro „Ąžuoliukas” lankytojai ruošėsi apsilankymui ligoninėje iš anksto. Meninių įgūdžių ugdymo užsiėmimų metu, kuriuos organizuoja socialinė darbuotoja I. Ragauskaitė, stažuotoja V. Paškauskaitė ir savanorė E. Bučinskaitė, vaikai padarė iš spalvoto popieriaus ryškiaspalvių gėlių, kuriomis norėjo pradžiuginti sergančiuosius.
Organizuoti prasmingą Pasaulinės ligonių dienos paminėjimą vaikų dienos centrui „Ąžuoliukas” padėjo Radviliškio ligoninės direktorius Vaidas Smalinskas ir Radviliškio r. Visuomenės sveikatos biuro specialistai.
Radviliškio ligoninės direktorius V. Smalinskas papasakojo vaikams apie ligoninės darbą ir kartu su VSB specialiste D. Daraškaite lydėjo VDC lankytojus renginio metu.
Vaikai aplankė Radviliškio ligoninės Vidaus ligų, Chirurgijos, Slaugos ir palaikomojo gydymo skyrių pacientus, įteikė 120 savo pagamintų gėlyčių, kiekvienam linkėdami kuo greičiau pasveikti.
Po renginio vaikai dalinosi įspūdžiais, kad malonu buvo matyti pacientų šypsenas, geras emocijas.
Renginio pagrindinė idėja – atkreipti visuomenės dėmesį į tai, kad sergantiesiems reikia ne tik gydymo, bet ir malonaus dėmesio, ne tik vaistų ar procedūrų, bet ir įvairių spalvų bei emocijų. Taip pat tokia patirtis skatina vaikus ir jaunus žmones susimąstyti apie dvasines, socialines vertybes, ugdo jų asmenybes, sąmoningumą.
Vasario 11-ąją Pasaulinę ligonių dieną paskelbė Popiežius Jonas Paulius II 1992 m. gegužės 13 d. Nuo šios datos, šią dieną mini visas krikščioniškasis pasaulis.
Vaikų dienos centro veiklos organizuojamos, įgyvendinant projektą „Vaikų dienos centras „Ąžuoliukas”. Projektą finansuoja LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.
Informaciją parengė:
RPBSPC VDC vyr. socialinė darbuotoja Jelena Vyšniauskienė
Pakeisti teksto dydį