VDC „Ąžuoliukas“ lankytojai atšventė Šv. Velykas

VDC „Ąžuoliukas“ lankytojai atšventė Šv. Velykas

Velykos – pati džiugiausia ir labiausiai laukiama pavasario šventė. Bundanti gamta ir šilti saulės spinduliai primena, kad į kiekvieno mūsų namus ateina džiugesys, viltis, pavasariškas atgimimas. Kasmet Vaikų dienos centro ,,Ąžuoliukas“ lankytojai laukia grįžtančio pavasario ir ruošiasi jį sutikti, todėl Velykos vaikams tampa ypatinga švente – su margučiais, velykiniais atributais, linksmybėmis ir vaišėmis.

Siekiant išlaikyti Velykų tradicijas ir papročius, visą mėnesį Vaikų dienos centre „Ąžuoliukas“ vyko įvairios pasiruošimo Velykoms veiklos, kurių metu vaikai ne tik prisiminė Šv. Velykų prasmę bei simboliką, bet ir kartu puošė savo aplinką. Šiemet VDC lankytojai kūrė Velykinius margučius, margino juos įvairiomis dekoracijomis, karoliukais ir juostelėmis bei puošė jais Velykų medį.

Nors margučiai laikomi pagrindiniu Šv. Velykų ir atėjusio pavasario simboliu, nuo senų senovės svarbiausiu šventės akcentu būdavo Velykų pyragas, todėl šiemet VDC „Ąžuoliukas” lankytojai mokėsi kepti šį ypatingą, Šv. Velykų reliktų – „Velykų bobą”, kuri simbolizuoja gamtos cikliškumą, darną ir sugrįžusią Saulę. Jau tapo tradicija, jog artėjant gražiausiai pavasario šventei, Vaikų dienos centro auklėtinių rankų darbo pagamintos dovanėlės džiugina ir mūsų rajono senyvo amžiaus socialinių paslaugų gavėjus. RPBSPC pagalbos į namus darbuotojos, niekada nepamiršta pasveikinti jų įvairių švenčių progomis ir mielai dovanoja VDC „Ąžuoliukas“ lankytojų pagamintus darbelius.

Džiaugiamės, jog su didele meile vaikų pagaminti Velykiniai atvirukai šildo senolių širdis ir neleidžia jiems pasijusti vienišiems. Velykų šventė kviečia mus džiaugtis gyvenimu ir prasmingai jį gyventi, todėl nepamirškime dalinti žmonėms gerumo, šypsenų ir meilės. Užsiėmimai organizuojami įgyvendinant RPBSPC VDC ,,Ąžuoliukas“ kasdienių ir meninių įgūdžių ugdymo veiklas. RPBSPC VDC veiklas finansuoja LR SADM ir Radviliškio r. savivaldybė.
Informaciją parengė: RPBSPC VDC ,,Ąžuoliukas“
Pakeisti teksto dydį