Viktorina ,,Žemė – mūsų namai“

Viktorina ,,Žemė – mūsų namai“

Kasmet kovo 20 dieną minima Pasaulinė Žemės diena –astronominis pavasaris, kuomet dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose. Tai viena svarbiausių aplinkosauginių švenčių, kuri ragina mus prisiminti, jog Žemė – tai ne tik nekilnojamasis turtas, kuriame galime statyti statinius, ūkininkauti, kurį galime parduoti ar išnuomoti. Žemė – tai gamtos mums teikiamas turtas, tai vertybė, kurią turime puoselėti ir saugoti, kad ja galėtų naudotis ir džiaugtis ateities kartos. 2023-03-23, Vaikų dienos centro ,,Ąžuoliukas“ lankytojai dalyvavo viktorinoje ,,Žemė – mūsų namai“, kurią vaikams paruošė VDC socialinė darbuotoja Inga Ragauskaitė.
4 turai, skirti patikrinti vaikų bendras žinias apie mūsų planetą, apie gamtai daromą žalą ir gamtos saugojimą, apie išteklių švaistymą ir taupymą, taip pat apie atliekų rūšiavimą. Vaikai, susiskirstę į 3 komandas, mąstė, diskutavo, tarėsi, ieškodami atsakymų į viktorinos klausymus, bei komandinio darbo dėka puikiai atliko visas užduotis. Viena iš užduočių buvo – sukurti šūkį mūsų planetai. Gražiausiu išrinktas šūkis – ,,Medžiai žaliuos, Pasaulis dainuos“. Maisto švaistymo problemos aptarimo metu buvo sugalvota, kaip galima panaudoti maisto likučius – gabaliukas dešros, sūrio, paprikos ir pora šaukštų pomidorų padažo virto puikiu ir vienų mėgstamiausiu vaikų patiekalu – pica, kurią vaikams padėjo iškepti VDC ,,Ąžuoliukas“ socialinė darbuotoja Jelena Vyšniauskienė.
Viktorina organizuota, įgyvendinant VDC ,,Ąžuoliukas“ metinio veiklų plano pilietiškumo veiklas. VDC veikas finansuoja LR SADM ir Radviliškio r. savivaldybė.
Informaciją parengė : VDC ,,Ąžuoliukas“ soc. darbuotojai Jelena Vyšniauskienė ir Inga Ragauskaitė
Skip to content