Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centras

Prie Arimaičių ežero apie 100 stovyklautojų mokėsi būti drauge su šeima

Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centro organizuojama tradicinė, jau ketvirtoji dienos stovykla „Būti su vaikais gera" prie Arimaičių ežero šiais metais sulaukė apie 100 dalyvių: vaikų dienos centro „Ąžuoliukas" lankytojų ir šeimų iš Tyrulių, Šiaulėnų, Šaukoto, Grinkiškio, Baisogalos, Aukštelkų, Radviliškio.
 
„Pabūkite drauge, pasidžiaukite vieni kitais ir suprasite - būti su vaikais gera", - sakė Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centro direktorė Rita Pranė Vilimaitė. Ji padėkojo ir centro darbuotojams, ir socialiniams darbuotojams, ir centro savanoriams už tai, kad jie padėjo suorganizuoti stovyklą vaikams, kuriems tikrai sunku išvykti toliau iš savo namų.

Stovyklautojus pasveikino Radviliškio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Kazimieras Augulis. „Smagu, kad jūsų čia tiek daug, kad jūsų akyse dega ugnelė daugiau pamatyti, daugiau sužinoti. Naudokitės galimybe ir klausinėkite visų, kurie šiandien jums pasakos apie policijos, priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos veiklą, valstybės sienos apsaugą. Galbūt kada nors ir jūs būsite šių tarnybų darbuotojai", - domėtis stovyklos veiklomis vaikus ragino mero pavaduotojas.

Gero poilsio, naujų žinių ir gero oro linkėjo ir kiti stovyklos organizatorių pakviesti svečiai: Savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Larisa Paurienė, Radviliškio rajono priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos atstovas Donatas Stakvilevičius, Radviliškio rajono policijos komisariato viršininkas Saulius Baltakis, Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie VRM Pakrančių apsaugos rinktinės Zoknių užkardos vadas Laimonas Jomantas.

Stovyklautojai stebėjo Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie VRM Pakrančių apsaugos rinktinės ir Radviliškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos programas, klausėsi Radviliškio rajono policijos komisariato atstovų pasakojimo apie bendruomenės pareigūnų veiklą, pietums skanavo košės, kurią valgo tikri pasieniečiai.
 

 
Per stovyklos atidarymo ceremoniją prapliupęs lietus nesugadino vaikams nuotaikos. Jie susidomėję klausėsi į stovyklą atvykusių pareigūnų pasakojimų, apžiūrinėjo ginkluotę, įvairią svečių atsivežtą įrangą. Vaikai sportavo, maudėsi ežere, mokėsi statyti palapines, pasiruošti laužavietę, įkurti ugnį, žaidė stalo žaidimus, piešė savo šeimos medį. 16 vaikų, lydimi socialinių paslaugų centro darbuotojų ir savanorių, liko nakvoti prie ežero.

Svarbiausia, kad vaikai tokiose stovyklose išmoksta vieni kitus pažinti, mokosi būti bendrame būryje, vienas kitą pastebėti, pagirti. Tėveliai mokosi būti dėmesingi, kantrūs, sužino apie pozityvią tėvystę, bendrauja su vaikais.

Stovykla finansuojama projekto „Tėveliai, būkime kartu!" ir rėmėjų lėšomis.

Kitos projekto veiklos: pozityvios tėvystės įgūdžių ugdymo programos įgyvendinimas Baisogalos, Aukštelkų, Pakalniškių seniūnijose, savipagalbos grupių užsiėmimai Šeduvos, Sidabravo seniūnijose, kompleksinės (psichologinės, socialinės teisinės, materialinės ir t. t.) pagalbos organizavimas ir teikimas, transporto organizavimas ir t.t.
 

Radviliškio rajono savivaldybės informacija
 

Atgal