Išvyka į Kauną

Skatinant vaikų palankų požiūrį į aplinką – gamtos ir kultūros paveldą bei Lietuvos istorijos pažinimą buvo suorganizuota pažintinė – edukacinė išvyka VDC „Gandriukas“ lankytojams į Lietuvos medicinos ir farmacijos istorijos muziejų bei VDU Botanikos sodą.
Vaikai susipažino su farmacijos skyriaus ekspozicija, apžiūrėjo receptų kambarį – oficiną, koktoriją, kur kadaise buvo gaminami užpilai bei nuovirai, materialinį kambarį, kuriame buvo laikomos medžiagų atsargos, laboratoriją bei rūsį su įvairiais vaistų gaminimo įrankiais, indais ir mechanizmais. Labiausiai visus nustebino tabletavimo mašina, dražiravimo katilas – rutuliukų gamybai. Vaistingųjų žolių kambaryje vaikai aikčiodami tyrinėjo eksponuojamas įvairias vaistingas medžiagas: lapus, vaisius, šaknis, žieves, mineralus, grybus, o kabančios džiovintos varlės, rupūžės, gyvatės užpiltinės ir juodo gaidžio koja apstulbino savo gydomosiomis savybėmis, nepaisant išvaizdos.
Neblėstant emocijoms, pasistiprinę ir smalsumo vedini, pasukome augalų karalystės – Botanikos sodo link. DU Botanikos sodo rūmuose veikia į moksleivius orientuota mokslinių tyrimų laboratorija. Jaunieji tyrinėtojai dalyvavo edukacinėje programoje „Eksperimentuodami mokomės“, kur patys atliko įvairias chemines reakcijas, gamino aromatines druskas, sužinojo rūgštinių ir šarminių tirpalų spalvų kaitos paslaptis.
Vaikščiodami po Botanikos sodą, vaikai gėrėjosi gėlių spalvomis, augalų įvairove. Čia susipažino su retais medžiais bei krūmais, vaistiniais augalais, ypatingų formų sukulentais. Pojūčių kelionė tęsėsi nuo kvapniosios vanilės iki dygaus kaktuso nuo debesis siekiančių sekvojų iki modernių orchidėjų. O kiek džiaugsmo, kai visa tai galima pamatyti, paliesti ir pauostyti.
Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centro VDC „Gandriukas“ veiklos finansuojamos Radviliškio rajono savivaldybės lėšomis.
Informaciją parengė: Radviliškio PBSPC VDC „Gandriukas“
Pakeisti teksto dydį