Laisvė mūsų širdyse

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimas – valstybinė šventė, tai diena, kai organizuodami įvairias edukacines veiklas,  galime savo vaikams paaiškinti, kas yra Lietuva, meilė Tėvynei, formuoti jiems vertybines nuostatas.

Norėdamos, kad vaikai „užsikrėstų“ ir „degtų“  pilietiškumu ir tautiškumu, VDC „Gandriukas“ darbuotojos pakvietė  lankytojus ir jų šeimų narius  žaismingai paminėti Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną.

Vaikų įtraukimas į žaislų kūrimo procesą pasirinktas neatsitiktinai, nes  taip galėjome  supažindinti juos su darbu ir drausme, išmokyti būti tiksliais savo veiksmuose, sukaupti dėmesį bei džiaugtis rezultatu. Vaikas, kaip asmenybė, bręsta per patirtis, pažinimą, bendravimą, elgesį, perimdamas šeimoje puoselėjamas vertybes, todėl tėvelių  būvimas šalia bei pagalba buvo pati svarbiausia. Kaip Lietuvos vėliavoje viena spalva keičia kitą, taip ir emocijos keitė savo spalvas nuo visiško bejėgiškumo iki pasitikėjimo savimi bei  pasididžiavimo.

Kol lankytojai aptarinėjo savo darbo rezultatus, tėveliai pasidalijo savo mintimis apie vaikų auklėjimo sunkumus, „perkamas“ draugystes, pasidžiaugė, kad vaikai noriai lanko Vaikų dienos centrą. Sakoma, kad žodis moko, o pavyzdys patraukia, todėl, džiugu, kai žodis, ir pavyzdys būna aiškus ir suprantamas. Esame per maži daug ką suprasti, bet galime ir puošiame Lietuvą savo darbeliais.

 

Informaciją paruošė: Radviliškio PBSPC VDC „Gandriukas“

 

Pakeisti teksto dydį